Database.use.hdl: https://cris.mruni.eu/cris/handle/007/21311
Now showing 1 - 3 of 3
 • Publication
  Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimai žiniasklaidoje: atvejo analizė
  [Changes of alcohol control law in online media: A case study]
  research article
  Informacijos mokslai. Vilnius : Vilniaus universiteto leidykla, 2018, t. 82., p. 50-68
  Straipsnis skirtas išanalizuoti, kaip buvo atspindėti Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimai, priim- ti 2017 m. birželio 1 d., trijuose skaitomiausiuose Lietuvos internetiniuose dienraščiuose: 15min.lt, Delfi.lt, Lrytas.lt. Tyrimas, kuriame analizuoti straipsniai, publikuoti nuo 2017 m. balandžio 1 d. iki liepos 30 d., parodė, kad internetiniai Lietuvos dienraščiai Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimus atspindėjo šališkai.
    1Scopus© SNIP 0
 • Publication
  Motinų raiška „Facebook“ socialiniame tinkle
  [The expression of mothers in facebook]
  research article
  Informacijos mokslai. Vilnius : Vilniaus universiteto leidykla, 2017, [t.] 77., p. 49-74
  Skaitmeniniame amžiuje matomas ryškus naujas tėvų dalijimosi vaikų atvaizdais socialiniuose tinkluose fenomenas, kuris neaplenkė ir Lietuvos. Šis reiškinys formuoja naują aktualiją – etikos, moralės ir saugumo klausimą viešinant mažamečių savo vaikų nuotraukas socialiniuose tinkluose. Straipsnyje analizuojamas komunikacinis motinų elgesys socialiniame tinkle „Facebook“ ir keliamas probleminis klausimas: kaip motinos, viešindamos savo vaiko atvaizdus socialiniame tinkle „Facebook“, naudoja vaiką savo poreikiams tenkinti. Atliktas tyrimas iliustruoja motinų raiškos ypatumus socialiniame tinkle „Facebook“ naudojant savo vaiko atvaizdus ir padeda įvertinti motinų socialinės elgsenos šiame tinkle santykį su asmenybės bruožais. Tyrimo metu nustatyti motinų raiškos modeliai brėžia sąsajas su asmenybės tipais, sociokultūriniu statusu ir atskleidžia motinų, dalyvaujančių „Facebook“ tinklo veikloje, atsakomybės trūkumo vaiko atžvilgiu veiksnius.
    1  1Scopus© SNIP 0
 • Publication
  Žemės paviršiumi judančių objektų stebėjimo ir vizualizavimo daugiasluoksniuose geografiniuose žemėlapiuose galimybės
  [Real-time visualization possibilities of mobile objects in multilayer geographical maps]
  research article;
  Paliulionis, Viktoras
  ;
  Paliulionienė, Laima
  Informacijos mokslai. Vilnius : Vilniaus universiteto leidykla, 2015, t. 73., p. 135-146
  Straipsnyje nagrinėjamos judančių objektų stebėjimo ir vizualizavimo galimybės naudojant daugiasluoksnius žemėlapius, taikomus geografinėse informacinėse sistemose (GIS). Pateikiami su mobiliuoju įrenginiu susijusių išmaniųjų paslaugų integravimo realizaciniai sprendimai. Kadangi galima pasitelkti internete veikiančios GIS „Google Earth“ programos priemones realiuoju laiku vizualizuoti judančius objektus geografiniame žemėlapyje, straipsnyje bandoma parodyti išplėtotas daugiasluoksnių žemėlapių taikymo galimybes. „Google Earth“ programoje naudojamą geografinių objektų žymėjimo kalbą KML galima pritaikyti stebimo objekto koordinačių žymėjimui ne tik šiame žemėlapyje, bet ir prie nustatytų koordinačių jungti įvairius vaizduojamus žemėlapių sluoksnius bei kitas paslaugas. Integruojamų paslaugų priemones padės sujungti į visumą mobilių objektų stebėjimo geografinės informacinės sistemos „Akis-GE“ modulis, kuris tampa pagrindiniu sistemos komponentu. Gauti rezultatai demonstruoja mobiliojo ryšio priemonėmis perteikiamų duomenų, susijusių su stebimo objekto koordinatėmis ir jo judėjimo maršrutu, animavimo galimybes realiu laiku, naudojant kelių sluoksnių žemėlapius, kurie gali suteikti dar ir papildomos informacijos apie toje vietovėje vykstančius reiškinius ir situacijas.