Use this url to cite publication: https://cris.mruni.eu/cris/handle/007/11295
Options
Individualių peticijų teikimo galimybės regioninėse žmogaus teisių apsaugos sistemose
Type of publication
Straipsnis kitoje duomenų bazėje / Article in other database (S4)
Title
Individualių peticijų teikimo galimybės regioninėse žmogaus teisių apsaugos sistemose
Other Title
Individual petition admissibility requirements through the prism of regional human rights’ systems‘
Publisher (trusted)
Mykolo Romerio universitetas |
Date Issued
2009
Extent
p. 159-174
Is part of
Socialinių mokslų studijos = Social sciences studies : mokslo darbai. Vilnius : Mykolo Romerio univesiteto Leidybos centras, 2009, Nr. 1(1).
Field of Science
Abstract
Ekspertai neabejodami teigia, kad Europos žmogaus teisių gynimo sistema yra efektyviausia iš visų regioninių sistemų ir laikoma pavyzdžiu kitoms regioninėms sistemoms. Taip pat teigiama, kad ši regioninė sistema yra efektyvesnė už Jungtinių Tautų žmogaus teisių sistemą. Tačiau kyla klausimas, ar iš tiesų ši sistema yra palankiausia peticijos pareiškėjui? Objektyviai vertinant peticijų priimtinumo kriterijus galima pastebėti, kad Europos, Amerikos ir Afrikos žmogaus teisių sistemos remiasi konkrečiais, nedaug besiskiriančiais peticijų priimtinumo kriterijais. Kai kurie kitose regioninėse sistemose taikomi peticijų priimtinumo kriterijai yra lankstesni už tuos, kurie nustatyti Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių konvencijoje (toliau tekste – EŽTK) ir, kaip rodo kitų regioninių žmogaus teisių teismų ar žmogaus teisių komisijų veikla, yra palankesni peticiją pateikusiam asmeniui ginti savo pažeistas teises. Šiame straipsnyje ir nagrinėjami regioninių žmogaus teisių sistemų peticijų priimtinumo kriterijai bei siekiama lyginamosios analizės būdu išryškinti regioninių ir universalios žmogaus teisių sistemų panašumus ir skirtumus.
The article reveals some regional particularities to the admissibility of the individual petition, such as the requirement of damage in European system introduced by fourteenth protocol, the requirement not to base communications exclusively on news disseminated through the mass media applicable in African human rights system, the difference in interpretation of ratione personae and ratione temporis.
Is Referenced by
Type of document
type::text::journal::journal article::research article
ISSN (of the container)
2029-2236
eLABa
2852226
Coverage Spatial
Lietuva / Lithuania (LT)
Language
Lietuvių / Lithuanian (lt)
Bibliographic Details
48
Access Rights
Atviroji prieiga / Open Access
File(s)