Use this url to cite publication: https://cris.mruni.eu/cris/handle/007/13158
Options
Atsakingo pranešimo apie savižudybes rekomendacijų raiška Lietuvos žiniasklaidoje
Type of publication
Straipsnis kitoje duomenų bazėje / Article in other database (S4)
Author(s)
Balevičiūtė, Kristina | Vilniaus visuomenės sveikatos centras |
Title
Atsakingo pranešimo apie savižudybes rekomendacijų raiška Lietuvos žiniasklaidoje
Other Title
Expresion of recommendations on suicide about responsible report in Lithuanian media
Publisher (trusted)
Mykolo Romerio universitetas |
Date Issued
2014
Extent
p. 96-112
Is part of
Sveikatos politika ir valdymas : mokslo darbai = Health policy and management : research papers / Mykolo Romerio universitetas. Vilnius : Mykolo Romerio universitetas, 2014, [Nr.] 2(7).
Field of Science
Abstract
Straipsnyje atskleidžiama visuomenės informuotumą skatinanti politika savižudybių prevencijos srityje ir jos raiška žiniasklaidoje. Analizuojama, kaip Lietuvos spaudoje ir internetiniuose portaluose pateikiamuose pranešimuose apie savižudybes ir bandymus nusižudyti laikomasi specialistų rekomendacijų, skirtų šviesti ir informuoti visuomenę apie savižudybes ir psichologinės pagalbos galimybes bei prevencijos priemones. Taip pat analizuojama, ar atsižvelgiama į rekomendacijas dėl pranešimo pobūdžio, iliustravimo nuotraukomis ar vaizdo medžiaga, identifikacijos duomenų minėjimo pranešime bei pranešimų dėl visuomenei žinomo žmogaus savižudybės ar bandymo nusižudyti. Nustatyta, kad specialistų parengtos rekomendacijos taikomos tik iš dalies. Visiškai neatsižvelgiama į rekomendaciją šviesti ir informuoti visuomenę apie psichologinės pagalbos galimybes, prevencines priemones, kaip atpažinti savižudiškų minčių turintį asmenį ir kokią pagalbą jam pasiūlyti. Dažnai pasinaudojama visuomenei žinomo žmogaus savižudybe ir ji pateikiama sensacinga ir intriguojanti naujiena.
WHO suicide prevention specialists and psychologists have developed guidelines for journalists and publishers how to responsibly develop and disseminate information about the suicide. Recommendations can change the writing style and thus protect from imitation syndrome. However, only in partnership providing consultations and training to the development the maximum benefit will be achieved. The study showed that recommendations of professionals are partially applied. The recommendations to educate and inform the public about the potential psychological assistance, preventive measures, how to recognize a person with suicidal thoughts and to offer him any help are completely ignored. A name of a famous person is frequently used, and it is provided as an intriguing and sensational news. In the most popular Lithuanian’s media sources, sensational, emotional, detailed and attempting to attract the reader of suicide or suicide attempts descriptions dominate.
Is Referenced by
Type of document
type::text::journal::journal article::research article
ISSN (of the container)
2029-3569
eLABa
3298378
Coverage Spatial
Lietuva / Lithuania (LT)
Language
Lietuvių / Lithuanian (lt)
Bibliographic Details
26
Access Rights
Atviroji prieiga / Open Access
File(s)